Login
Main menu
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/web-data2/cesky-web_com/public_html/helpdesk/plugins/content/cwgallery/cwgallery.php on line 113

Migrace Joomla z verze 1.5 na verzi 3.2 probíhá v několika krocích. Žádný z následujících kroků by neměl mít vliv na funkčnost verze 1.5. Dokud neprovedete krok 7 a fyzycky jí nesmažete, tak bude plně funkční.

1) Záloha původního webu. Buď stažením celého obsahu přes FTP a celé databáze (např. přes PHPMyAdmin), nebo přes některý ze zálohovacích modulů pro joomlu (např. akeeba backup https://www.akeebabackup.com/). Tento krok není nutný, ale je doporučeno zálohu provést z důvodu, že by se cokoliv nepovedlo.

2) Vyčištění "koše". Vymázáním odtraněných položek z "nabídky (menus)"->"koš nabídky (menu trash)" a "obsah (content)"->"koš s články (article trash)". Tento krok taký není nutný, ale je zbytečné přenášet do nového systému smetí.

3) Stažení nejaktuálnější verze. Z adresy http://www.joomla.org/download.html stáhneme poslední verzi. V rootu webu, kde máme verzi 1.5, vytvoříme složku (např. new), do této složky rozbalíme staženou joomlu 3.2. Provedeme klasickou instalaci bez vzorových dat. Může se stát, že instalace nejde spustit z důvodu vypnutých magic_quotes_gpc. V tom případě je potřeba požádat admina hostingu o aktivaci a nebo přidat do .htaccess v rootu webu řádek php_flag magic_quotes_gpc off. Po instalaci můžeme doinstalovat češtinu, případně tento krok nechat až po migraci.

4) Příprava migrace. Z adresy http://matware.com.ar/downloads/jupgradepro.html stáhneme JupgradePRO, jsou to dva soubory (komponenta a plugin). Plugin nainstalujeme do verze 1.5, poté provedeme konfiguraci "rozšíření"->"správce zásuvných modulů" - aktivujeme a nastavíme klíč, který budeme později zadáme i ve verzi 3.2. Odhlásíme se z verze 1.5 a přihlásíme se do verze 3.2, tam nainstalujeme druhý stažený soubor (komponentu).

5) Provedení samotné migrace. Nastavíme JupgradePRO ve verzi 3.2. První záložku ponecháme nastavenou tak jak je, ve druhé záložce vyplníme údaje z verze 1.5 (adresu webu, jmého a heslo admina + klíč), všechny další záložky necháme tak jak jsou, případně v poslední si můžeme zapnout vypisování logu). Změny uložíme a spustíme JupgradePRO. Může nastat chyba, že uživatel neexistuje, v tom případě odinstalujeme z verze 1.5 RSFirewall. Pokud se žádná další chyba nevyskytne, máme ve verzi 3.2 přetažené veškeré texty, uživatelské účty a další nastavení.

6) Po migraci.

- Překopírujeme obsah složky images z rootu webu do složky images ve složce new. Tím máme přenesené i obrázky ze staré verze.

- Zkontrolujeme přenesené uživatelské účty. Původnímu superadminovi bylo přidáno za jméno a e-mail v15. Takže ho přejmenujeme zpět, odhlásíme se a zase se přihlásíme, smažeme superadmina vytvořeného při instalaci.

- Překopírujeme site name, description a keywords z verze 1.5 do 3.2.

- Nainstalujeme požadovanou šablonu a nastavíme jí jako výchozí.

- Doinstalujeme moduly, které se nepřenesly při migraci.

- Mohlo se přeházet pořadí položek v jednotlivých menu, tak je seřadíme.

7) Dokončení migrace. Před tímto krokem PROVEDEME ZÁLOHU. Smažeme veškerý obsah rootu webu kromě složky new. Obsah složky new přesuneme do rootu webu. Tím máme zprovozněnou verzi 3.2 a ostranili jsme verzi 1.5. Nakonec provedeme několik posledních kroků.

- upravíme v "systém"->"globální nastavení"->záložka "systém"->"složka záznamů" - vymažeme /new

- upravíme v "systém"->"globální nastavení"->záložka "server"->"dočasná složka" - vymažeme /new

- upravíme v "systém"->"globální nastavení"->záložka "veřejná část"->"použít přepis url" - klikneme na ano a uložíme

- v rootu webu smažeme .htaccess a přejmenujeme soubor htaccess.txt na .htaccess

Tím je přesun dokončen. Na adrese http://www.siteground.com/tutorials/joomla-video/migrate-joomla15-to-joomla3/ najdete celý návod v anglickém video tutorialu.

Vysvětlivky k helpdesku

  • - pro vložení ticketu se musíte přihlásit
  • - všechny tickety uvidíte v menu Moje tickety
  • - za urgentní zapracování ticketu může být příplatek + 20% z celkové pracnosti

Stavy ticketů

  • - Odesláno ke zpracování - váš ticket je zařazen do pořadí ke zpracování
  • - Zpracovává se - ticket byl otevřen a právě se mu věnujeme
  • - Prosíme o reakci - pracovník helpdesku požaduje vaši reakci
  • - Hotovo
  • - Fakturováno - ticket je uzavřen a vyfakturován
  • - Vyřešeno zdarma - ticket je uzavřen